Floristimyyjäksi pop-up -myymälään, Kamppiin
🌿Haemme nyt joukkoomme määräaikaisia floristimyyjiä uuteen Kukkaset pop-up -myymälään Kamppiin!🌿

Sytytkö ihmisistä, myynnistä ja hyvästä fiiliksestä? Haluaisitko olla etuoikeutetussa roolissa työskentelemässä Suomessa täysin uudessa, ainutlaatuisessa kukkakaupassa?
Avaamme jo marraskuussa uuden Kukkaset pop-up -myymälän kauppakeskus Kamppiin, jossa tavoitteena on jättää jokaisen käynnin jälkeen positiivinen asiakaskokemus. Pop-up -myymälässä kokemus syntyy laadukkaasta ja henkilökohtaisesta asiakaspalvelusta.
Nyt haemme rohkeita ja myynnistä innostuneita määräaikaisia floristimyyjiä, joiden tavoitteena on luoda asiakkaille muistijälki, joka saa heidät palaamaan uudelleen. Floristimyyjältä odotamme kukkasidontataitoja sekä aktiivista otetta asiakas- ja myyntityöhön. Floristimyyjien tuntimäärä on noin 30 h/vko, toivomme kuitenkin joustoa lisätyölle sesongin kiireaikoina. Määräaikaisuus on 12.2.2027 asti, mutta tehtävässä voi olla mahdollisuus jatkaa määräaikaisuuden jälkeen.
Aloitus tehtävässä on mahdollisimman pian. Toivomme, että voisit aloittaa jo marraskuun toisella viikolla.
🌱 Miksi tämä rooli on ainutlaatuinen?
Pääset osaksi uutta konseptia alusta asti
Saat vaikuttaa asiakaskokemukseen ja kulttuuriin
Työskentelet inspiroivassa kasvien maailmassa
Toimit osana yhteisöllistä ja tiivistä työyhteisöä, jossa kaikki tukevat toisiaan
Saat tilan kohdata asiakkaat omalla persoonallisuudellasi
🌿 Mitä odotamme sinulta?
Kukkasidontataitoja
Intohimoa tai kiinnostusta floristiikkaa kohtaan
Aiempaa kokemusta myyntityöstä tai asiakaspalvelusta
Tavoitteellista otetta myyntityöhön ja kehittymishalua
Rohkeutta kohdata asiakas persoonallisesti ja luoda laadukkaita kohtaamisia
Tiimipelaajan asennetta — autamme toisiamme onnistumaan
Katsomme alan koulutuksen tai opinnot eduksi
🌸 Sinun ei tarvitse osata kaikkea: tärkeintä on tuloksellinen ote ja halu luoda ainutlaatuisia asiakaskohtaamisia. Tiimiimme mahtuu monenlaisia tekijöitä ja uskomme, että paras elämys syntyy monimuotoisesta tiimistä! 🌸
🌼Heräsikö kiinnostuksesi?
Voit jättää meille hakemuksen kohdasta ”Hae työpaikkaa”. Haastattelemme hakijoita jo hakuaikana, joten toimithan nopeasti!
Mikäli jokin asia jäi askarruttamaan, voit kääntyä rekrytoijamme Hanna-Marin puoleen. Hänet saat kiinni numerosta 040 714 7991, myös WhatsAppista. Mikäli et saa soittoon heti vastausta, laitathan WhatsAppilla viestiä perään.💎
Tehtävä edellyttää täysi-ikäisyyttä. Työllistyminen tehtävässä tapahtuu Rainmakerille.
TEHTÄVÄN PERUSTIEDOT
Aloitus: Mahdollisimman pian marraskuussa
Sijainti: kauppakeskus Kamppi, Helsinki
Työsuhteen tyyppi: määräaikainen, 12.2.2027 asti (mahdollisuus jatkoon)
Työaika: 30 h/vko
Palkkaus: Kaupan alan TES + mahdolliset myyntiprovisiot
Rainmaker – Mahdollisuus menestyä
Rainmaker on Suomen suurin myynnin ja asiakastyön palveluyritys. Palveluksessamme työskentelee noin 1500 sateentekijöiksikin kutsuttua palvelualan ammattilaista ympäri Suomen sijaitsevissa toimipisteissämme, asiakkaidemme toimitiloissa sekä toimipisteessämme Espanjan Torreviejassa. Haluamme tarjota sekä työntekijöillemme, että asiakkaillemme mahdollisuuksia menestyä!
Meitä sateentekijöitä yhdistää positiivinen asenne ja halu kehittää itseämme. Teemme työtä sen eteen, että sinä saat työstäsi sen, mitä elämässäsi juuri nyt tarvitset. Meillä on tilaa yksilöllisille urapoluille asiakaskohtaamisten maailmassa ja edustamme sekä kotimaisia että kansainvälisiä huippubrändejä eri toimialoilta. Laadukkaat myynnilliset asiakaskohtaamiset ovat meille sydämen asia. Panostamme työhyvinvointiin, hyvään työilmapiiriin ja innostuneeseen työyhteisöön, sillä mielestämme työssä pitää olla myös hauskaa. Työkulttuuriimme kuuluvat myös erilaiset hauskat kilpailut pelillistämisen keinoin.